Gloddia Media

Dijitalleşme bizimle başlar.

ESENYURT SEO

blank

SEO, arama motoru optimizasyonu (SEO) anlamına gelir. İşletme ve pazarlamada SEO, web sitesi trafiğinizin miktarını ve kalitesini artırmak için organik arama sonuçlarındaki çevrimiçi görünürlüğünüzü artırma uygulamasıdır.

 

Genel olarak, bu dijital pazarlama stratejisi, artan çevrimiçi görünürlük yoluyla şirketiniz için gelir ve büyüme sağlamayı amaçlamaktadır. SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir.

Birisi SEO’dan bahsettiğinde, arama motoru optimizasyonundan bahsediyor. SEO pazarlamasını benimserseniz, web sitenizi Google’dan Bing’e kadar değişebilen arama motorları için optimize edersiniz. Sitenizi yalnızca arama motorları için değil, insanlar için de optimize ediyorsunuz.

 

İyi optimize edilmiş bir site ve rekabetçi SEO stratejisi ile işletmeniz, arama motoru sonuç sayfaları olarak da adlandırılan arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilir. En iyi sonuçlar için şirketiniz, ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgili aramalarda görünmek ister. Bir web sitesini arama motorları ve kullanıcılar için optimize etmenin en güvenilir yollarından bazıları şunlardır:

SEO Denetimi

SEO Denetimleri, mevcut web sitenizin ne kadar iyi performans gösterdiğini analiz etmede önemlidir ve işletmeniz için bir strateji oluşturmanın ilk adımıdır. Bu, tüm SEO Faktörlerinin site çapında teknik analizi ve onarımıdır.

Teknik SEO

Home-7-Banner-ImageTeknik SEO, sayfalarınızın arama motorlarındaki sıralamasını yükseltmek için web sitenizin teknik yönlerini geliştirmek için önemlidir. XML site haritası optimizasyonu, web sitesi hızı, mobil uyumluluk, URL yapısı ve daha fazlası gibi şeylere bakıyoruz.

  • Kullanımı kolay ve hızlı bir web sitesi tasarlama
  • Belirli anahtar kelimeler veya arama ifadeleri ve kullanıcı amacı için optimize edilmiş site içeriği oluşturma
  • Sayfalar için ilgi çekici ve bilgilendirici meta açıklamalar ve başlık etiketleri yazma
  • Bozuk site bağlantılarını düzeltme
  • Alakalı bir dosya adı ve açıklayıcı alt etiketi ile web sitesi görüntüleri yayınlama
  • Saygın ve alakalı web sitelerinden site içeriğine değerli bağlantılar kazanma

 

Gördüğünüz gibi, SEO tüm bir uzman ekibine güveniyor. Metin yazarlarının yanı sıra web geliştiricilerine ve web tasarımcılarına ihtiyacınız var. Bahsetmiyorum bile, stratejinize liderlik edebilecek ve ekibinize rehberlik edebilecek bilgili bir SEO uzmanına ihtiyacınız var.

SEO, ücretli değil organik arama sonucu sıralamalarına odaklanır.

SEO ne anlama geliyor? organik ve ücretli arama sonuçlarından bahsetmeden tamamlanmış sayılmaz. Unutmayın, SEO, işletmenizin arama sonuçlarında daha fazla görünürlük kazanmasına yardımcı olur. Bununla birlikte, SEO’nun yalnızca organik arama sonuçlarını hedeflediğini belirtmek önemlidir.

SEO terimini duymuş olma ihtimaliniz yüksek. Peki SEO ne anlama geliyor?

blank

Diğer işletme sahiplerinin veya pazarlamacıların dijital pazarlamanın ne kadar önemli olduğu hakkında konuştuğunu duymuş olabilirsiniz veya belki de SEO’nun faydalarını ve neden her küçük işletmenin buna sahip olması gerektiğini okudunuz. Peki SEO gerçekten ne anlama geliyor?

 

Basit bir deyişle, arama motoru optimizasyonu (SEO), arama motorlarında görünmesine yardımcı olmak için web sitenizin tasarımında ve içeriğinde değişiklik yapma sürecidir. Web sitenizi arama motorları için optimize ederek organik veya ücretsiz arama motoru sonuçları aracılığıyla görünürlüğünüzü artırabilirsiniz.

 

Bunun nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, yazımızı okuyabilirsiniz. Google, Yahoo veya Bing gibi arama motorları, web sitenizin ne tür konuları tartıştığını ve sitenin ne kadar kullanıcı dostu olduğunu belirlemelerine yardımcı olmak için tasarım ve içerik öğelerine bakarak sitenizi tarar. Bu işleme tarama denir. Arama motorunun kullanıcılarına daha alakalı ve faydalı arama sonuçları sunmasına yardımcı olur.

Web siteniz arama motorlarına ne kadar iyi

SEO’yu geliştirerek işletmeniz, arama motorlarının içeriğinizi anlamasını ve dizine eklemesini kolaylaştırmak için çalışıyor. Web siteniz arama motorlarına ne kadar iyi bakarsa, ürün veya hizmet teklifinizle alakalı anahtar kelimeleri aradıklarında web sitenizi tavsiye etme veya ilgili arama motoru kullanıcılarına gönderme olasılığı o kadar artar.

Örneğin, Süper Çim Kamyonları, “çim kamyonları” yazdığınızda Google’da 1. sırada yer alır.

SEO dostu bir site oluşturmak

Esenyurt SEO yürüyüşüne başlamaya hazır olduğunuzda, bu SEO tekniklerini bir siteye uygularsanız siteniz trafik alır.

Her sayfanız, Esenyurt SEO dostu bir alan adı seçmekten dahili bağlantılar için en iyi uygulamalara kadar her şeye başlamanıza yardımcı olacaktır.

İçerik ve ilgili biçimlendirme

blankBir site, siz içeriğe sahip olana kadar gerçek bir site değildir. Ancak içerik için SEO, kendi bölümünü verdiğimiz yeterli spesifik değişkene sahiptir.

Esenyurt SEO, işletmenizle ilgili anahtar kelimeler için arama motoru sonuçlarının en üstünde yer alması için web sitenizdeki sayfaları optimize ederek çalışır.

Örneğin, sabit disk satıyorsanız, insanlar ürünlerinizle ilgili anahtar kelimeleri aradığında işletmenizin arama motoru sonuç sayfalarının en üstünde görünmesini istersiniz. Stratejileri ile web sitenizin içeriğinin alakalı arama sonuçlarında yer almasını sağlayabilirsiniz.

Arama sonuçlarının en üstünde yer almak, daha fazla kişinin işletmenizi bulmasına, teklifleriniz hakkında bilgi edinmesine ve sizinle iletişime geçmesine veya satın almasına yardımcı olur. İşletmenizin farkındalığını artırmak için sıralamayı artırın: Dönüşüm hunisinin tepesi için SEO’nun en geniş hedefi, işletmenizle ilgili anahtar kelimelerin sıralamasını artırarak, insanların işletmenizin var olduğunu fark etmesini sağlamaktır.

Bilgilendirici anahtar kelimeleri hedefleyin: Dönüşüm hunisinin bu aşamasında, arama yapanların sorularını yanıtlayan ve ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olan bilgilendirici anahtar kelimeleri hedefleyin. Örneğin, “Taşınabilir Sabit Diskler Nelerdir?” Başlıklı bir makale yazabilirsiniz, arama yapanların sorularını yanıtlamak ve onları markanızla tanıştırmak için.

Bilgilendirici anahtar kelimeleri hedefleyin:

ESENYURT SEO

Seo Da Hedeflediğimiz Anahtar Kelimeler İle Sizleri Kısa Sürede Ön  sıralara Çıkartalım .

Call Now Button