Gloddia Media

Dijitalleşme bizimle başlar.

Sunucu Hizmetleri

 

Sunucu, internet ortamında bulunan web sitelerini, e-posta hesaplarını ve veritaban bilgilerini içinde bulunduran bir donanım olarak tanımlanır. Server yani sunucular, bir ağ ortamında bulunan cihazların dosya paylaşımı, kullanımı ve erişimi isteklerine cevap veren ve veri merkezlerinde yer alan bilgisayarlardır. Web hosting ve sunucu hizmeti birbirlerinden farklı kavramlardır. Web hosting hizmetinde belirli kurallara uyulması gerekirken, sunucu hizmetinde istediğiniz şekilde yönetilebilen ve düzenlenebilen bir sistem mevcuttur. Daha anlaşılır olarak web hosting ve sunucu kiralama işlemlerini şu şekilde anlatalım; bir apartman dairesinde kalıyorsunuz. Bu apartman dairesini web hosting hizmetleri olarak düşünün. Apartmanda yaşayan diğer insanlar rahatsız olmasın diye birtakım işlerinizi kısıtlı olarak yaparsınız. Komple apartmanı da sunucu olarak düşünün. Apartmanın sahibi siz olduğunuz için istediğiniz gibi tüm işlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sunucu hizmetlerinde kendi kurallarınızı belirler ve istediğiniz yönetimi sağlayabilirsiniz. Peki hangi durumlarda sunucu satın alınmalı ve kiralanmalıdır?

 

Hangi Durumlarda Sunucu Kiralanmalı?

 

Gloddia olarak hem satın alma hem de kiralama hizmeti verdiğimiz sunucularda, ‘Niçin satın alma yolunu tercih etmelisiniz?’ konusuna açıklık getirelim;

 

  • Birlikte çalıştığımız firmalar, web sitelerinde daha gelişmiş altyapı istediklerinden dolayı,
  • Sunucu satın alma esnasında ortaya çıkacak masrafları azaltmak için,
  • Daha önceden satın aldığınız sunucu hizmeti, aşırı kaynak tüketiminde bulunuyorsa Gloddia’dan sunucu kiralama hizmeti talep edebilirsiniz.

 

 

Sektörde uzun yıllar faaliyet gösteren firmamız, ihtiyaçlarınıza daha kaliteli çözümler sunabilmek adına telekomünikasyon alanında güncel gelişmeleri sürekli takip etmektedir. Genç ve dinamik ekibimizle fiziksel ve yazılımsal olarak sunucularımızda verilerinizi güvenle barındırabilirsiniz. 7/24 teknik destek, site trafiğini izleme ve rapor oluşturma, kesintisiz erişim imkanı ve güvenlik siz değerli müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerden yalnızca birkaçı. Gloddia ayrıcalıklarından faydalanmak için bizlere ulaşım sağlayabilir ve istediğiniz hizmeti alabilirsiniz.

Call Now Button