Gloddia Media

Dijitalleşme bizimle başlar.

WEB TASARIM

blankBiz bir sonraki seviye oluşturan bir web tasarım ajansıyız. Kullanıcı deneyimini stratejik olarak harmanlayan web siteleri ve marka hikayesi anlatımı yaratmak oldukça önemlidir. Web tasarımcılarımız ve geliştiriciler, kendini iyi hissettiren duyarlı web siteleri oluşturur. Web tasarımı, grafik tasarım, kullanıcı deneyimi tasarımı, arayüz tasarımı, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve içerik oluşturma dahil olmak üzere bir web sitesinin bitmiş deneyimini oluşturmak için birlikte çalışan çok sayıda bileşene sahiptir. Bu öğeler, bir web sitesinin çeşitli cihazlarda nasıl göründüğünü, hissettiğini ve çalıştığını belirler. İyi web tasarımı öznel değildir.

Web tasarımı, bir web sitesinin çalışmasını sağlayan asıl kodlama olan web geliştirmeden farklıdır. Bir web sitesi oluştururken hem web tasarımına hem de web geliştirmeye ihtiyacınız vardır. Web tasarımcıları site için farklı fikirlerinizi alır ve bunları gelecekteki web sitenizin nasıl görüneceğini gösteren bir modele dönüştürür. Web tasarımcıları, bir web sitesi tasarlamanın yaratıcı kısmını ele alır.

Web tasarımı neden önemlidir?

İlk izlenimler gerçekten önemlidir. Bu noktayı yeterince vurgulayamayız: İnternette güçlü bir varlığınız yoksa markanızı geride tutuyorsunuz.

Markanız için internette arama yapan ve hiçbir şey bulamayan potansiyel müşteriler, işten çıktığınızı düşünebilir. Altında bir şey arar ve bulurlarsa, şirketiniz veya ürününüz hakkında pek umursamadığınız izlenimini edinirler. Web tasarımınızı doğru yaparak web sitenizde başlayan her ilişkiyi harika hale getirin.

Artık neyin kim olduğunu bildiğinize göre, harika web tasarımının bazı açıklayıcı işaretlerine ve onu o kadar da harika olmayan web tasarımından ayıran şeyin ne olduğuna bakalım.

Çalışan web tasarımı, dönüştüren web tasarımıdır. Web konuşmasında “dönüştür”, kullanıcının belirli bir işlemi yapmasını sağlamak anlamına gelir. Bir kullanıcı, web sitenizin gerçekleştirmesi için ayarladığı bir eylemi takip ettiğinde, web siteniz bir dönüşüm gerçekleştirdi. Dönüşümler, bir haber bültenine kaydolmak, satın almak, hesap açmak veya web sitesinde daha fazla içeriğe erişmek gibi herhangi bir şey olabilir. Estetik tasarım seçimlerinin dönüşümleri etkilediğini düşünmüyorsanız, tekrar düşünün. Web siteniz, özellikle potansiyel kullanıcınız için çekici olmalıdır, bu nedenle onlarla hangi tarzın konuşacağını anlamaya çalışın.

 

Markanızla uyumlu göz alıcı görsellere yatırım yapın. Bariz stok fotoğrafçılığından uzak durun. Markanıza sadık kalmak, başarılı web sitesi tasarımının anahtarıdır. Markanızla uyuşmuyorsa, en muhteşem web sitesi bile işe yaramaz. İyi tasarımın ne olduğunu gözden geçirdik. Şimdi biraz bunun ne olmadığı hakkında konuşalım.

 

Genel bir kural olarak, ziyaretçilerin web sitenizi kullanmak için herhangi bir iş yapması gerekmemelidir. Web sitenizi kullanma deneyiminin tamamı basit ve sezgisel olmalıdır.

İşte bazı örnekler

blankİşte bazı örnekler: Net harekete geçirici mesajlar harika bir web tasarımıdır; bulanık olanlar kötü web tasarımıdır. Yüksek kontrastlı yazı tipleri akıllı, etkili web tasarımıdır; Okunması zor olan düşük kontrastlı yazı tipleri zayıf web tasarımıdır. Web sitenizin tasarım sürecinde uygulamalı bir rol alarak, beklentilerinizi karşılayan veya aşan bir web sitesine sahip olacağınızı garanti edersiniz. Web tasarımcınıza markanız, sesiniz ve web sitesi ile neler yapmayı planladığınız hakkında bilgi verin. Sahip oldukları daha fazla bilgi, sizin için mükemmel web tasarımını sunmak için o kadar donanımlı olurlar. Onlara vizyonunuzu açıklayın ve sonra sihirlerini gerçekleştirmelerine izin verin.

İşletmeniz için mükemmel web sitesine sahip olmak ister misiniz?

Bunun gerçekleşmesi için yetenekli tasarımcılarımızla birlikte çalışın.

Web tasarım konusunda işte kaçınılması gereken birkaç unsur:

  1. Duyarlı olmayan tasarım. Günümüzde web sitenizin mobil uyumlu olması gerekiyor.
  2. Belirsiz bağlantılar ve düğmeler. Ziyaretçiler bağlantı ve düğme aramak zorunda kalmamalı, hangi resimlerin ve metin parçalarının kendilerini yeni sayfalara götüreceğini veya seçimlerini onaylayabilmelidirler. Benzer şekilde, kullanıcılar doldurulabilir alanları net bir şekilde tanıyabilmelidir.
Call Now Button